MALATYA 2. ARAPGİR ÜZÜM FESTİVALİ START ALDI

MADEF Malatya Dernekler Federasyonunun organize ettiği 2. Arapgir Üzüm Festivali coşkuyla başladı.

İstanbul 2. Arapgir Üzüm  Festivali Sultangazi'de coşkulu katılımla start aldı. İstanbul'da yaşayan Malatyalılar bir kez daha Sultangazi'de birlik beraberlikte gövde gösterisi yaptılar. Geleneksel hale gelen Malatya dernekler Federasyonu Başkanlığının düzenlediği 4 gün sürecek 2. Arapgir Üzüm Festivali başladı. Sultangazi meydanında düzenlenen festival Arapgir üzümü ikramıyla start aldı. Tören alanında Malatya'nın tüm  lezzetleri stantlarda yerlerini alırken  Festival açılış programına Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, federasyon başkanları, dernek başkanları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş özel açılış programında yerlerini aldılar.

2. Arapgir üzüm Festivali açılış programının sunuculuğunu  Tv Program yapımcıları Ali Biricik ve Serkan Lama yaparken Madef Malatya Dernekler Federasyonu Başkanı Yılmaz Durmuş  açılış konuşmasında katılımdan dolayı heyete teşekkür etti. Malatya'nın Birlik beraberliğini bir kez daha dile getirdi. Selamlama konuşması yapan Miad Malatya iş adamları dernek başkanı Yunus Akdaş'ta " Kalplere gönüllere çalışalım, Birlik beraberlikte olanlara yanaşın " derken Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise konuşmasında " Arapgirli kimseye yük olmaz, yükleri alır, Malatyalı kimseye yük olmaz yükleri alır"  dedi. Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun'da selamlama konuşmasında Sultangazi'nin tarihi bir kent olduğunu dile getirdi. Malatya 2. Arapgir Üzüm Festivali'nin organizasyon sonrasında diğer İllerinde etkinlik yapmak istediklerini açıkladı. Sultangazi nüfusunun önemli bir kesiminin Adıyaman ve Malatyalılardan oluştuğunu da sözlerine ekledi.

Program heyetinin selamlama konuşmasından sonra üzüm dağıtım şöleni düzenlendi. Arapgir üzümünün lezzetine doyulmadı. Heyet daha sonra stantları gezerek yöresel ürünlerin tatlarına tek tek baktılar. Açılışı gerçekleşen 2. Arapgir Üzüm Festivali Pazar akşamına kadar devam edecek. Cumartesi pazar sahne alacak Malatya yöresel sanatçılarla etkinlik son bulacak. 

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi