DÜNYACA ÜNLÜ ŞEFLER ARAPGİR LEZZETLERİNE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Bir dizi ziyaret ve program için Arapgir’e gelen dünyaca ünlü şef ve gezgin Ömür Akkor ve Şevki Dilmaç, Arapgir lezzetlerine yoğun ilgi gösterdi.

İlçe ziyaretlerine başlayan kalabalık gruba Arapgir Yöresel Kahvaltısı, Arapgir Dolaması ve diğer yöresel ev yemekleri tattırıldı.

Ünlü şeflere yemekte Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu eşlik etti.

Yemek öncesinde konuşan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir’in dünyada tanınması gerektiğini dile getirerek “Arapgir Belediye Başkanı olduğumdan bu yana ilçemizin tarihini, kültürünü, geçmişini ve yemeklerini tanıtmakla ilgili öncesinde olmadığı kadar çaba gösterdim ve göstermeye devam ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından dünyaca ünlü şeflere yöresel Arapgir kahvaltısı ikram edildi. İlçemizin yöresel yemeklerinden lezzetlerde şeflerin beğenisine sunuldu. Arapgir yöresel ürünlerin üretildiği tarlaları gezen heyet Reyhan tarlalarında gidilerek yöresel lezzetlerin de tadına baktı. Arapgir Kömbesi ile ilk kez tanışan şef Ömür Akkor, yöresel lezzete yoğun ilgi gösterdi. Arapgir çarşı merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirip Peynirli Şekerli Ekmeğin yapılışını yerinde incelediler.

Arapgir ziyaretinde Şef ve gezgin Ömür Akkor’a Malatya İl Basın  ve Halkla İlişkiler Müdürü ve MAGTAD Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Kılıç, Karaca Yönetim Kurulu Üyesi Emre Karaca, LCW Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Küçük’ün oğlu Aykut Küçük ve beraberindeki heyet, Şef Ali Açıkgül ve Şef Halil Sarıal eşlik etti.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi