19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI

Arapgir'de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı çerçevesinde ilk olarak anıt alanına çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Anıt alanındaki törene, Arapgir Kaymakamı Salih Sak, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, askeri ve mülki erkân, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ergül Bay tarafından açılış konuşması yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla Atatürk Anıtı önündeki program sona erdi.

19 Mayıs 2017 günü ise Hami Aydınlar Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde düzenlenen program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmaların ardından, okul öğrencileri tarafından gerçekleştirilen bir takım aktivitelerin gösterisi ve halk oyunları gösterisi yapıldı.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildikten sonra 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı sona erdi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi