VAKIFLAR HAFTASINDA REYHAN ŞERBETİ DAĞITTIK

Vakıflar Haftası Etkinlikleri kapsamında Malatya Halkına Arapgir Belediyesi Tarafından Reyhan Şerbeti dağıtıldı.

 

                Malatya'da Vakıflar Haftası, "Vakıf Medeniyeti ve Kudüs" temasıyla çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

08-14 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Vakıflar Haftası” kutlama etkinlikleri kapsamında 08 Mayıs 2017 Pazartesi günü yapılan resmi açılış programının ardından, Soykan parkında Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü, sorumluluk alanındaki Elazığ, Tunceli ve Malatya illerinde restorasyonu tamamlanan 46 eserin sergilendiği fotoğraf sergisinin açılışı Vali Mustafa Toprak'ın katılımı ile gerçekleşti. Sergide Arapgir Belediyesi tarafından açılan stantta katılımcılara 'Reyhan Şerbeti' ikramı yapıldı. Vali Toprak'ta Arapgir Belediyesi tarafından açılan stanttı ziyaret ederek Reyhan şerbeti içti ve restore edilen tarihi yapılar hakkında bilgi aldı.

            Üç gün süren etkinlik kapsamında Belediyemiz tarafından 08- ve 09 Mayıs tarihlerinde Soykan Parkında, 10 Mayıs tarihinde ise Malatya Park AVM’ de stant açılarak reyhan çayı ve şerbeti tanıtıldı ve üç gün boyunca Malatya halkına reyhan şerbeti ikram edildi. Reyhan Standına Malatya halkı büyük ilgi gösterdi ve ziyaret ederek reyhan şerbetinin tadına bakan katımcılar şimdiye kadar reyhan bitkisinin sadece yemeklerde baharat olarak kullanıldığını, çay ve şerbet olarak tüketildiğini bilmediklerini, her iki ürünün piyasaya sunulması halinde memnuniyetle satın alarak tüketeceklerini söylediler.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi