EĞİTİM-BİR-SEN ARAPGİR ŞUBESİ İDLİB KATLİAMINI LANETLEDİ

EĞİTİM-BİR-SEN Arapgir Şube Başkanı Tahir Baran geçtiğimiz günlerde Suriye’de rejim güçleri tarafından İdlib kentinde yapılan kimyasal silahlı saldırıyı kınayan bir basın açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Suriye’de Esad’a bağlı rejim güçleri tarafından İdlib kentinde kimyasal silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda başta çocuklar olmak üzere çok sayıda Suriyeli sivil vatandaş hayatını kaybetti. Tüm dünyada kınama ve lanetleme mesajlarıyla tepki gösterilen bu elim hadise nedeniyle EĞİTİM-BİR-SEN Arapgir Şubesi Başkanı ve sendika üyelerinden bir grup basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasını gerçekleştiren Arapgir Şube Başkanı Tahir Baran açıklamasında Terörü ve İdlib’de gerçekleştirilen bu saldırıyı lanetledi. Basın açıklamasına Arapgir Belediye Başkan Yardımcıları, çok sayıda daire amiri, siyasi parti temsilcileri, eğitimci ve vatandaş katılırken, üzerinde “Ümmetin Kardeşliği İçin Arapgir Ayakta!” , “Zalimler Karşısında Ümmetin Yanındayız!” , “Bugün İdlib, Gazze, Yemen Yanıyor, Yarın Zulmedenler Yanacak!” yazılı pankart ve dövizler yer aldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi