SAMİME AYDINLAR KÜLTÜR MERKEZİNDE HAFTALIK PROGRAMLAR YOĞUNLAŞTI

Arapgirli Hemşerimiz Acıbadem Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar tarafından ilçemizde yaptırılan Samime Aydınlar Kültür Merkezinde program ve etkinlikler yoğun bir şekilde devam ediyor.

İlçemizde bulunan ve 350 kişilik kapasiteye sahip olan Samime Aydınlar Kültür Merkezi inşasının tamamlanması ve teslimatının gerçekleşmesinin ardından yoğun program trafiği ile göz dolduruyor. Geçtiğimiz hafta "12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı" düzenlenirken, bu hafta Arapgir Belediyesi tarafından, Konuşmacılığını İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi İbrahim Uzunoğlu'nun yaptığı "100 Yıl Değil 1000 Yıl Geçse ÇANAKKALE GEÇİLMEZ" isimli konferans programı düzenlendi. Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü olması münasebetiyle bir etkinlik de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Yine Çanakkale Zaferini konu alan bir program da Kerem Aydınlar Fen Lisesi öğrencilerine yönelik olarak 22 Mart Çarşamba günü Samime Aydınlar Kültür Merkezinde sahnelendi. Kerem Aydınlar Fen Lisesi 9. sınıflar arası münazara içerikli iki program yapıldı. Birinci münazara programının konusu, İnsan mı zamanı yönetir, zaman mı insanı yönetir? olurken, ikinci münazara, İnsan mı doğayı yönetir, doğa mı insanı yönetir? konusunda yapıldı. Ayrıca önümüzdeki dönemlerde de Samime Aydınlar Kültür Merkezinde yapılması planlanan birçok etkinlik var. Bunlardan bazıları;

24 Mart Cuma günü Kerem Aydınlar Fen Lisesi öğrencilerine yönelik olarak Çanakkale Şehitlerini konu alan "Son Mektup" isimli sinema filmi gösterimi.

26 Nisan Çarşamba günü Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan'ın "Başarıya Gülümse" adıyla öğrencilere yönelik, "Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik" adıyla halka yönelik olmak üzere iki semineri.

17 Mayıs İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Arapgirli koordinatörlüğünde Macar Halk Müziği Topluluğu Gösterisi.

Ekim ayının ilk haftası Uluslar Arası Tıbbi Aromatik Bitkiler Sempozyumu, 18 Kasımda ise 3 gün sürecek olan Prof. Dr. Fikret Karaman konuşmacılığında Geçmişten Günümüze Malatya'nın Yetiştirdiği Âlimler, Hüseyin Avni Efendi Anma Programı.

İlçemizde gerçekleşen bu faaliyetlerle sosyal ve kültürel gelişime sağlanan katkı günden güne artıyor.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi