ARAPGİR BELEDİYESİ ÇANAKKALE ZAFERİ KONULU KONFERANS DÜZENLEDİ

20. 03.2017 tarihinde Arapgir Belediyesi  "100 Yıl Değil 1000 Yıl Geçse ÇANAKKALE GEÇİLMEZ" isimli konferans düzenledi. Konferansın konuşmacılığını İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi İbrahim Uzunoğlu yaptı.

İlçemizde gerçekleştirilen Çanakkale Zaferi Anma Etkinlikleri Arapgir Belediyesi, Samime Aydınlar Kültür Merkezinde "100 Yıl Değil 1000 Yıl Geçse ÇANAKKALE GEÇİLMEZ" isimli konferans düzenledi. Konferansın sunuculuğunu Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir yaptı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Arapgir Hacı Osman Ağa Camii İmam-Hatiplerinden Yusuf Türk tarafından Çanakkale Şehitleri için Kur'an-ı Kerim tilaveti okunurken, Arapgir Çok Programlı Anadolu Lisesi İmam-Hatip Bölümü öğrencisi olan İdris Ayüç de okunan ayetlerin Türkçe mealini seslendirdi. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, programa iştirak eden başta İbrahim Uzunoğlu olmak üzere salonda bulunan herkese teşekkürlerini iletti. Konuşmasında Çanakkale Savaşı Müstahkem Mevkii Komutanı Cevat Çobanlı Paşaya değinen Başkan Cömertoğlu, bu zaferden bahsederken Cevat Paşayı anmadan geçmenin mümkün olmayacağını belirtti. Konuşmanın ardından salonda Arapgirli Cevat Çobanlı Paşa hakkında bilgi veren, ve o döneme ait fotoğrafların olduğu bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra sahneye çıkan İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi İbrahim Uzunoğlu, Birinci Dünya Savaşının kaderini belirleyen ve tarihte emsali görülmemiş bir mücadeleyi konu alan Çanakkale Zaferi ile ilgili önemli bilgiler verirken, o dönemde yaşanan olayları anlattı. Konferansın sonunda kapanış konuşmasını, programda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür eden Arapgir Kaymakamı Salih SAK gerçekleştirdi. Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu program sonunda İbrahim Uzunoğlu'na, Doç. Dr. Recep Dündar'ın yazmış olduğu, Arapgir Belediyesi tarafından bastırılan Çanakkale Deniz Muharebeleri ve Cevat Çobanlı Paşa isimli kitabı hediye etti.

Programa Arapgir Kaymakamı Salih Sak, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Basri Aknar ve Çetin Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir, İnönü Üniversitesi Arapgir Meslek Yüksekokulu Müdürü Dursun Özgüler ile çok sayıda daire amiri, okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi