AK PARTİ REFERANUM TANITIM TOPLANTISI YAPILDI


AK Parti referandum kampanya tanıtım toplantısı Ankara Arena Spor Salonunda yapıldı. AK Parti Malatya Milletvekillerimiz, İl,İlçe ve belde Belediye Başkanları, teşkilat yöneticileri ve Malatyalı vatandaşlar  Ankara’ya gitti. Yaklaşık 50 bin kişinin davet edildiği salon dolduğu için vatandaşlar dışarıdaki alanda toplandı. Başbakan Binali Yıldırım salona sığmayan vatandaşlara dışarıda otobüs üzerinden seslendi. Başbakan Yıldırım, ”Eminim ki kutlu yürüyüşün ilk adımını atan kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız bu muhteşem tabloyu izliyor. Buradan Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarımı gönderiyorum. Arkadaşlarımız içeride bizleri bekliyor. Oraya da gidelim onlara da bir selam verelim.”dedi. Daha sonra Ankara Arena Spor Salonuna eşi Semiha Hanım ve torunu Ecemsu ile beraber giren Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında çocuklara seslenerek Necip Fazıl Kısakürek,Erdem Bayazıt ve Nazım Hikmet’ten alıntılar yaparak referandum kampanyasını resmen başlattı.
”Gözünüzdeki ışığın azalmasına asla izin vermeyeceğiz. Yüreğimizdeki umudun sönmesine rıza göstermeyeceğiz. Sizler, yarınların kahramanları çocuklarımızsınız. Siz, ölümsüz çiceği taşırsınız göğsünüzde.Karanlığın ormanında iman güneşidir gözünüz. Sevgili çocuklar siz, hayatsınız, siz umutsunuz. Sizler beklediğimiz baharın müjdesisiniz. Bu baharın müjdesini, muştusunu siz taşıyorsunuz. Sizin bahçenizde büyüyecek imanın güneş yüzlü çocuğu, ey çocuklar. Ne güzel söylemiş Üstad Necip Fazıl, ‘Annesi gül koklasa ağzı gül kokacak çocuk. Ağaç içinde ağaç yetiştiren tomurcuk.’ Ne güzel söylemiş Nazım Hikmet, ‘dünyayı verelim çocuklara, hiç değilse bir günlüğüne allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar, oynasınlar, türküler söyleyerek yıldızların arasında. Dünyayı çocuklara verelim kocaman bir elma gibi verelim, sıcacık bir ekmek somunu gibi, hiç değilse bir günlüğüne doysunlar.” Evet sevgili Ecemsu hani bu güzel şarkıda diyorsun ya çocuklarımız için yarınlarımız için diyorsun ya  aydınlık gelecek için diyorsun ya Allah’ın izniyle şu muhteşem kadro yarınları inşaa edecek inanmış teşkilat sana aydınlık Türkiye’yi emanet edecek.

 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi