ULUSAL MEDİKAL VE KURTARMA EKİPLERİ TARAFINDAN NEFES KESEN TATBİKAT

ULUSAL MEDİKAL VE KURTARMA EKİPLERİ TARAFINDAN NEFES KESEN TATBİKAT

Malatya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal ve Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından nefes kesen kurtarma tatbikatı yapıldı.

 

İlçemiz Kozluk çayı mevkiinde 2 gün boyunca gece ve gündüz uygulamalı eğitimler alan UMKE ekipleri eğitimler sonrasında senaryo gereği arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi. Tatbikatta, trafik kazasında dışarıya fırlayan yolcuların kurtarılması, deprem anında enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılması ve suda boğulma tehlikesi yaşayan vatandaşın kurtarılması gerçekleştirildi. İlk ekip olay yerine gelerek olay mahalinde kaç kişi olduğunu ve vakalarla ilgili komuta merkezine bilgi verdi. Vakaların öncelik sırasına göre yaralılara UMKE ekipleri sırasıyla müdahale ettiler. Müdahale edildikten sonra hastaneye taşındıktan sonra senaryo gereği hastalar yaralarının durumuna göre hastanelere sevk edildi.

Tatbikata İlçe Kaymakamımız Adnan Doğan, Arapgir Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Gürbüz Bulut, Afad İl Müdürü Mustafa Türker, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi